Акція AvaHost.UA
Адаптивний дизайн і просування сайту

Концепція адаптивної верстки сайту (Adaptive Web Design) передбачає створення багатофункціонального веб-дизайну, яка однаково добре виглядає як на персональному комп’ютері з величезним екраном, так і на компактному портативному пристрої. Існує кілька аналогів AWD, серед яких слід відзначити створення мобільного сайту з нуля і застосування технології RESS (видача відповідної версії HTML-коду за запитом відвідувача). На відміну від адаптивної верстки ці методи більш витратні, тому пошукові системи настійно рекомендують розробникам використовувати інструменти AWD або віддати перевагу гумовому дизайну. Останній відрізняється плавністю переходів і широкою варіативністю.

Переваги адаптивного дизайну для просування сайту:
1. Економія часу і фінансів. Можна відмовитися від розробки мобільної версії і підвищення потужності серверів для впровадження RESS. На обслуговування адаптованого сайту йде стільки ж ресурсів, скільки і на підтримку стандартної веб-майданчика.
2. Поліпшення показників юзабіліті. Відвідувачам зручніше користуватися сайтом, який має універсальний інтерфейс на різних пристроях. До того ж не потрібно запам’ятовувати кілька URL-адрес.
3. Прискорення індексації. Замість мобільної і десктопної версії пошукові роботи займаються аналізом адаптованого сайту. Вони враховують не тільки якість оптимізації, але і показники юзабіліті.
4. Підвищення рівня конверсії. Ресурси, швидко потрапили в індекс, мають більше шансів на залучення цільової аудиторії, представники якої готові купувати товари та замовляти послуги.
5. Спрощення процесу збору аналітичної інформації для побудови стратегії просування. Наприклад, можна зібрати статистичні дані щодо співвідношення мобільного і звичайного трафіку. Якщо сайт в основному відвідують власники портативних пристроїв, доведеться зробити ставку на просування в середовищі користувачів смартфонів і планшетів.

Адаптивна верстка дозволить підлаштувати веб-сторінки під кожен вид пристроїв. Просувати подібні Сайти набагато простіше, ніж комплекс, що складається з десктопної і мобільної версії ресурсу. Додатково вдасться значно знизити навантаження на фахівців, які будуть залучені до оптимізації.

Інструменти адаптивного дизайну:
1. Стиснення зображень.
2. Застосування готових шаблонів CSS.
3. Підстроювання контенту під розміри екранів.
4. Відмова від багаторівневої навігації на користь спрощеної системи управління.
5. Використання спливаючої реклами замість вбудованих банерів.
6. Оптимізація управління під сенсорні екрани за допомогою доповнень до JavaScript.
Перш ніж адаптивна верстка стане доступною для цільової аудиторії, її необхідно перевірити на популярних браузерах з різними дозволами екрану. Розробники також намагаються скоротити кількість надбудов, які можуть уповільнити процес завантаження сайту.

Адаптивний дизайн в рамках SEO:
1. Підвищить релевантність контенту. Відвідувач, який зайшов на сайт з телефону, отримає оптимальну кількість корисної та актуальної інформації.
2. Поліпшить структуру веб-майданчика. Навігація по майданчику значно спроститься. Сайт матиме звичний інтерфейс і необхідний представнику цільової аудиторії набір функцій.
3. Дозволить відмовитися від дублювання контенту. Між десктопною і мобільною версією може виникнути конфлікт, спровокований використанням ідентичних матеріалів для наповнення. В рамках адаптивного дизайну застосовується тільки унікальний контент.
4. Дозволить позбутися численних редиректів. Побудова внутрішньої посилальної маси буде максимально природним і комфортним для відвідувачів.
5. Підвищить показники ранжирування. Представники пошукових систем не приховують того факту, що роботи Google і Яндекс на етапі індексування віддають перевагу адаптивним сайтів. Оптимізовані під портативні пристрої веб-сторінки здатні зайняти високі позиції в списку пошукової видачі.
Фахівці, що займаються SEO і зовнішнім просуванням, високо оцінюють адаптивний дизайн. Цей метод розробки підійде для більшості сайтів, включаючи великі новинні портали, цільові сторінки і інтернет-магазини. Використання методик AWD дає веб-майданчикам можливість зацікавити аудиторію, яка раніше не мала вільного доступу до сайту.
Протягом декількох днів після впровадження адаптивної верстки можна помітити підвищення рівня трафіку і зниження показника відмов. Кількість портативних пристроїв буде з часом рости, тому якісний адаптивний дизайн дозволить сайтів освоювати нові механізми для залучення цільової аудиторії.