Акція AvaHost.UA




Базові поняття, які слід знати при створенні сайту

Коли мова йде про створенні сайту, люди уявляють собі результати роботи професіоналів, команду дизайнерів і багато вкладених грошей. Так, дійсно, навіть для створення однієї веб-сторінки потрібен певний обсяг знань, але все так важко, як здається на перший погляд?

Насправді створити власний сайт, який відповідав хоча б мінімальним вимогам свого творця, відносно легко. І справа навіть не в тому, що багато сервісів абсолютно безкоштовно пропонують вже готові рішення. Просто набір знань, який потрібно для створення сайту «з нуля», не такий вже і обтяжливий для вивчення більш-менш розсудливим новачком. Розглянемо основні складові цього набору.

Розробка ідеї
Почати необхідно з ідеї і зразкового уявлення того, що потрібно отримати в результаті. Даний етап — це не просто міркування, це продумування зовнішнього вигляду, інформативності, структури і функцій, що сайт буде виконувати. Для різних цілей, відповідно, знадобляться різні знання, наприклад, для створення свого блогу не знадобиться багато зусиль, на відміну від інтернет-магазину. Звичайно, одну веб-сторінку створити легше, ніж цілий сайт, що складається з безлічі таких веб-сторінок, але якщо рухатися послідовно і не поспішати, то результат не змусить себе чекати.

Отже, слід визначитися з макетом сайту, намалювати його, роздати кожному елементу сторінки своє призначення. Крім того, слід переконатися в тому, що для кожної секції вистачить вмісту. Заздалегідь продумайте, про що йтиметься в кожному відділі і про те, наскільки це буде цікаво читати майбутнім відвідувачам сайту. Навіть якщо використовувати конструктор, краще наперед мати точне уявлення того, що де буде розміщуватися і як воно буде виглядати.

Створення сайту з нуля
Припустимо, є якась сайту ідея, готова до втілення. Тепер потрібно розуміти, які найкраще інструменти для її реалізації використовувати. По-перше, також як і для створення програм для веб-сторінок потрібні свої знання, а саме мову розмітки HTML, CSS і в ідеалі — JavaScript, але останнє не обов’язково. Для чого все це потрібно? HTML-мова, на якій написана велика частина сторінок. Його знання потрібно навіть для того, щоб в браузері відобразився потрібний текст. Неможливо створити навіть абсолютно порожню сторінку без мови розмітки. Розібратися в ньому насправді не так складно, для цього існує безліч безкоштовних ресурсів у відкритому доступі, наприклад, довідник htmlbook. Там можна конкретніше дізнатися про теги або навіть пройти курси. CSS зробить сторінку читабельною і приємною для очей. З допомогою цієї мови можна надати інформації структуру, розділити вміст на блоки, змінити властивості тексту і так далі. Без CSS сторінка буде швидше виглядати як текстовий документ з картинками. Навіть розмір шрифту змінюється за допомогою CSS. JavaScript потрібен в цій системі для інтерактивності сайту. За допомогою нього робляться форми реєстрації, зворотний зв’язок, можливість залишати коментарі і все що вимагає людського введення. Але можна також обійтися і без JavaScript. Звичайно, це далеко не всі мови і технології, які можна використовувати, існує також PHP, Flash. Додатково до функціональності, веб-сайт повинен виглядати зрозуміло і привабливо, так що подекуди можуть стати в нагоді знання веб-дизайну.

Крім можливості написання сайту для комп’ютера, потрібно також вміти його грамотно адаптувати до інших комп’ютерів. Варто переконатися в тому, що сайт на всіх пристроях відображається досить коректно. Звичайно, для всього перерахованого вище можна наймати верстальників і дизайнерів, але це обійдеться в досить велику суму. Розглянемо варіанти простіше.

Конструктори сайтів
Звичайно, можна піти і в обхід. Для людей, у яких з якихось причин немає можливості освоїти мову верстки, існує безліч самих різних конструкторів. Це сервіси або сайти, які пропонують безліч шаблонів, елементів оформлення та якісного дизайну для власного сайту. Серед них найпопулярніші – це Wix, uCoz, Ucraft. Плюс конструкторів в простоті їх використання і публікації сторінок без проблем. Однак є і мінуси.

Скільки б не було варіантів оформлення, блоків, декорацій та інших можливостей, все ж конструктори обмежені за своїм функціоналом. Якщо є бажання втілити оригінальну задумку, то, швидше за все, доведеться вчитися створювати сайти самостійно. Також далеко не всі конструктори безкоштовні, а навіть якщо вони є безкоштовними, то будуть залишати свої ватермарки або навіть ставити в сайт рекламу. Плюс до всього, створення сайтів на таких платформах перебувати не зовсім безпечно. Якщо з сервісом по створенню сайтів що-небудь трапитися, наприклад, він закриється, то створений сайт буде загублений назавжди.

Як сайт потрапляє в інтернет?
Нарешті після довгих мук зі створенням веб-сайту прийшов час поділитися ним з іншими людьми онлайн. Перед тим як завантажувати на інтернет-майданчик (сервер) будь-сайт, потрібно правильно розташувати документи. Необхідно помістити картинки, відео та інші файли в окрему папку, щоб пізніше відправити їх в Інтернет як вміст сторінок.

Файли зі свого комп’ютера не з’являться в Інтернеті за власним бажанням, сайту необхідний хостинг і домен. Хостинг – це місце для розміщення інформації на сервері. Весь текст сторінки і файли займають певне місце на сервері. Найчастіше це платно або обмежено. Домен визначає адресу будь-якої сторінки. У нього входить також ім’я сайту і доменна зона. Ці значення необхідно перевіряти і реєструвати, адже два сайти з ідентичним ім’ям не можуть існувати. На жаль, не всі доменні імена безкоштовні. Однак при використанні конструктора в більшості випадків все в рази легше – сайт буде публікуватися самим сервісом, домен можна виставити за бажанням, ніяких зусиль не потрібно. Все що потрібно, це придумати оригінальне ім’я і натиснути кнопку «опублікувати».