Акція AvaHost.UA




Чому Google не бачить ваш сайт?

Хоч і не часто, але таке відбувається. Ваш сайт готовий, він працездатний і давно вивантажений в інтернет. Люди переходять на нього з соцмереж, але не більше того. У відповідь на тематичний запит Google не видає ніякої інформації про ваш ресурс. Поки сайт не проіндексується, він ніби взагалі не існує. Чому пошуковик не індексує ваш сайт? Причини можуть полягати в наступному.
У вас відсутній один з доменів: з WWW або без WWW.

Для рядового користувача наявність літер WWW безпосередньо перед доменним ім’ям сайту взагалі не має ніякого значення, однак для нормальної індексації цей параметр необхідний.
Повільне завантаження вашого сайту – одна з основних причин проблем з індексацією.

Налаштуйте кешування, стисніть зображення, видаліть зайві або неробочі плагіни. У більшості випадків це допомагає прискорити завантаження сайту. Як варіант, ви можете використовувати ненадійний хостинг, який регулярно обриває зв’язок, і як результат, не дає інструментів Google проіндексувати ваш ресурс.
Ймовірно, до вашого сайту, просто не дійшла черга.

Це стосується нещодавно створених сайтів. В такому випадку вам залишається лише чекати, ви не можете прискорити цей процес. Однак якщо часу минуло більше тижня, причина може бути в тому, що у вас виникла проблема з картою сайту. Її необхідно завантажити або виправити, і тоді ваш сайт стане видно для Google.
Індексація може бути відхилена через < strong>наявність файлу robots.txt.

Іноді веб-розробники або менеджери контенту використовують файл robots.txt, щоб запобігти індексування певної сторінки. Тому ретельно перегляньте код сайту і видаліть файли robots.txt. Проблема з індексацією повинна вирішитися через кілька днів.
Час від часу Google відчуває помилки сканування сайтів.
Це відбувається вкрай рідко, проте все ж є ймовірність, що індексація сайту затримується з вини самого пошукача. Якщо ви помітили, що Google проіндексував тільки домашню сторінку сайту, зайдіть в панель інструментів для веб-майстрів Google Webmaster Tools) і перегляньте записи про помилки сканування. Як правило, ці помилки пов’язані з файлом robots.txt або роботою сервера, але в будь-якому випадку їх можна виправити.

Ви використовуєте погано оптимізовані мови.
HTML – один з найбільш легких для індексації мов. Якщо ж мова вашого сайту AJAX або JavaScript, Google може зіткнутися з проблемою індексації.
Серед метатегів присутні noindex або nofollow.
Дані теги «ховають» від пошукових роботів ваші сторінки. Видаливши їх, ви підвищите шанси того, що Google побачить ваш сайт в найближчі дні.
Ваш сайт потрапив під фільтр.

Позбавляючи сайт пошукової видимості, Google таким чином карає його за деякі порушення, типу розміщення неунікального або шкідливого контенту. Ця санкція накладається вручну, так що Google повідомить вас у разі її застосування. Якщо ви не отримували ніякого повідомлення про штрафи, значить проблема полягає не в цьому.
Після того, як ви внесли на сайт зміни, зачекайте кілька днів. Якщо проблема нікуди не поділася, причини можуть бути серйозніше ніж ті, що були описані в статті.