Послідовність дій, що виконуються в ході просування сайту , визначає результати і ефективність роботи. Дотримання всіх етапів просування сайту є обов’язковою умовою вирішення завдань, що стоять перед його власником. Робота повинна бути комплексною, тому процес просування складається з декількох заходів, що проводяться в чітко заданій послідовності.
Основні етапи просування сайту
1. Стратегічне планування.
На самому початку визначаються цілі просування, здійснюється постановка головних завдань, які треба вирішити для їх досягнення. У процесі планування аналізується цільова аудиторія сайту, умови конвертації відвідувачів у клієнтів, а також список пошукових запитів, які можна використовувати для оптимізації. На підставі отриманих відомостей формується семантичне ядро сайту. Відібрані запити розподіляються по групах. Надалі їх використовують для оптимізації посадочних сторінок.
2. Оптимізація.
На даному етапі просування сайту проводиться робота з поліпшення якості та адаптації сторінок під пошукові системи та аудиторію. З сайту усуваються дубльовані сторінки, однакові заголовки коригуються, а неробочі посилання видаляються. Здійснюється розміщення тематичних статей і написання мета-тегів. Важливим дією є розподіл ключових слів по сторінках сайту. На посадочних сторінках публікуються релевантні тексти, за допомогою яких буде організовано подальше пошукове просування.
3. Зовнішні фактори.
Після робіт по внутрішньої оптимізації починається етап формування посилальної маси. Пошукові системи добре сприймають природні посилання. Лінки з авторитетних ресурсів являють собою своєрідні рекомендації. Сайт, що просувається, отримує певну вагу завдяки стороннім майданчикам, які посилаються на нього. Для збільшення посилальної маси використовуються публікації та прес-релізи.
4. Закріплення результатів.
Мета цього етапу просування-утримання позицій, які зайняв сайт в результаті попередньої роботи. Відстежуються зміни алгоритмів ранжирування пошуковиків, дії конкурентів, зміни в положенні сайту по окремих запитах. На етапі закріплення результатів може бути розширено семантичне ядро. За рахунок додаткових запитів збільшується охоплення аудиторії.
5. Підтримка сайту.
Заключний етап просування сайту, який дуже важливий для забезпечення високої ефективності роботи. В ході підтримки виконуються заходи, спрямовані на розвиток сайту, забезпечення його актуального стану. Регулярно публікуються нові матеріали, перевіряються технічні параметри, позиції в пошуку.
Кожен з перерахованих етапів є базовим елементом комплексного походу. Підсумкові результати просування будуть залежати від якості заходів, що проводяться на всіх етапах.