Розглянемо етапи створення сайту , що лежать в основі веб-розробки. Безпосередньо перед процесом створення нового ресурсу необхідно визначитися з наступними моментами:
1. Які завдання ставляться перед сайтом?
2. На яку цільову аудиторію розрахований веб-ресурс?
3. Яким функціоналом повинен володіти сайт?
4. Що ви хочете запропонувати відвідувачам?
5. Хто буде здійснювати підтримку сайту, включаючи технічний етап і інформаційне наповнення?
Етапи створення сайту
Процес розробки можна поділити на такі етапи:
1. Аналіз функціоналу майбутнього сайту і цільової аудиторії.
2. Реєстрація домену.
3. Створення структури і системи навігації.
4. Розробка дизайну.
5. Верстка макета.
6. Установка CMS.
7. Публікація контенту.
8. Тестування сайту.
9. Хостинг.
10. Пошукова оптимізація.
Аналіз
На першому етапі необхідно визначити, яким функціоналом буде володіти новий сайт. Дайте відповідь на питання: чого ви чекаєте від сайту? Це допоможе правильно вибрати функції, які необхідно впровадити. Вивчіть цільову аудиторію майбутнього ресурсу. Для кого ви створюєте сайт? Якими характеристиками володіють ці користувачі?
Реєстрація доменного імені
Підберіть ім’я для майбутнього сайту. Воно повинно бути коротким і простим для запам’ятовування. Для сайтів, що просуваються в Рунеті, актуальніше вибирати доменну зону ru. Якщо бажане ім’я зайнято, спробуйте використовувати доменні зони org, net, com і інші.
Структурування
Створіть просту карту сайту. Це може бути попередній начерк, в якому присутні основні елементи. Продумайте систему навігації. Вона повинна забезпечувати просте і швидке переміщення по сайту, зручний пошук інформації.
Дизайн сайту
Цікавий дизайн здатний дати вашому сайту конкурентні переваги. Користувачі виділять ваш ресурс серед інших, якщо його оформлення виявиться оригінальним і сучасним, відповідному тематиці і типу сайту. Враховуйте також структуру і формат розміщується контенту.
Верстка
Якісна верстка забезпечує налагоджену роботу сайту в будь-яких браузерах і на різних пристроях. Користувачі повинні мати можливість заходити на ваш сайт з Chrome, Mozilla або IE, з планшета, телефону або ПК. На етапі верстки створений дизайн перетвориться в код.
CMS
Вибір платформи для сайту — важливий крок. Від типу движка буде залежати зручність і швидкість додавання нової інформації. Використовуйте CMS, яка буде відповідати вашим вимогам комфорту та безпеки.
Контент
Після установки CMS процес додавання нового контенту значно спроститься. Більше часу буде займати створення і підготовка публікацій. Від якості контенту залежить робота всього сайту. Користувачі будуть заходити за корисною інформацією, і ви повинні їм її надати.
Тести
Для перевірки працездатності окремих функцій і елементів сайту потрібно провести комплексне тестування. Перевіряється доступність сторінок, якість завантаження, технічні помилки та ін. Тільки після повної перевірки сайту можна переходити до наступного етапу.
Хостинг
Установка сайту на хостинг забезпечить користувачам доступ до ресурсу. Сайт розміщується на сервері компанії-хостера . Всі дані зберігаються в спеціальній базі. Періодично варто робити резервні копії, щоб при появі проблем швидко все відновити.
Пошукова оптимізація
SEO робить сайт видимим для користувачів. Люди можуть знаходити його через Яндекс і Гугл або інший пошуковик. SEO необхідно для залучення аудиторії та подальшої розкрутки сайту.
Після проходження цих етапів сайт можна запускати в загальний доступ. З цього моменту все тільки починається. Новий сайт має потребу в оновленні та просуванні. Наступний етап — це постійна робота над сайтом і його розкрутка в інтернеті.