Сучасні системи управління контентом дозволяють додавати на сайт не тільки звичайний текстовий контент або графіку, але і мультимедіа-вміст. Зокрема, мова йде про відео та аудіофайли. Вставка відео може знадобитися в тому випадку, коли необхідно наочно продемонструвати користувачам якийсь процес, показати принцип роботи механізму і т. д. Звичайно, можна описати все це за допомогою тексту і графіки, але матеріал в даному випадку сильно втратить в наочності. Вставка аудіо може знадобитися тоді, коли необхідно ознайомити користувачів з якимись звуковими файлами, Скинути їм пісню. При цьому потрібно, щоб файл був доступний для прослуховування саме зі сторінки сайту (без необхідності його скачування на ПК).
Для CMS WordPress розроблено велику кількість плагінів, що дозволяють здійснювати вставку мультимедіа-контенту на сторінки сайту. Нижче ми познайомимо Вас з декількома такими плагінами.
1. Audio Player. За назвою можна зрозуміти, що Audio Player призначений для вставки на веб-сторінку потрібних звукових файлів, і для їх подальшого програвання). Після встановлення та налаштування плагіна на сайті з’явиться функціональний і привабливий у плані дизайну плеєр, в який вбудовані всі необхідні кнопки управління контентом – старт, стоп, пауза і т. д. Аудіозаписи, які ви хочете програвати, повинні бути попередньо скопійовані у власну папку плагіна. Для вставки плеера в потрібне місце сторінки використовується спеціальний шорткод. Щоб плеєр відтворював обраний запис, необхідно в коді вказати ID файлу. Що стосується зовнішнього вигляду і оформлення, то вебмайстер може змінювати їх за своїм бажанням і розсуд (в залежності від зовнішнього вигляду і колірної схеми самого сайту).
2. TubePress. Функціональний плагін для додавання на сторінки сайту відеоконтенту. Відеозаписи можуть братися лише з хостингу YouTube. За допомогою TubePress можна створити на своєму блозі WordPress велику відеогалерею. За одну вставку плеєра ви можете додати відразу кілька записів з Ютуба (головне, щоб вони були взаємопов’язані один з одним). Плагін практично на 100% підтримує російську мову, тому з ним дуже легко і приємно працювати. Що стосується налаштувань, то тут доступно редагування тайтла, опису відео, а також розміру плеєра (в залежності від параметрів сторінки та доступного вільного місця на ній).
3. Evoca Browser Mic. Один з найбільш незвичайних мультимедіа-плагінів. Основне призначення – створення можливості додавання користувачами голосових коментарів до статей (звичайно, якщо у них є мікрофон). З боку вебмайстра можна дозволяти або відхиляти публікацію кожного з цих коментарів.
4. WordTube. Це повноцінний плагін для роботи з відеоконтентом. Перш за все, він призначений для заливки на сайт власного відео (і подальшої вставки його за допомогою власного плеєра). Крім звичайних відеофайлів WordTube може відтворювати FLV, SWF, а також аудіо (MP3). Що стосується налаштувань програвання, то можна задати циклічність, включити автоповтор і зробити багато чого ще. Крім того, можна змінити шлях до директорії, яка буде містити в собі всі відтворювані відеофайли. Ще одна цікава опція плагіна WordTube – вставка власного логотипу поверх відеозапису (аналог водяного знака для графіки).
5. XSFP Player. Це функціональний і зручний у використанні flash-програвач. Призначений для відтворення аудіофайлів. Формат використовуваних плеєром плейлистів-XSFP (це зрозуміло за назвою плагіна). Що стосується можливостей програвача, то тут є автостарт (музика починає грати відразу після завантаження сторінки), сортування аудіофайлів, плейлисти (і можливість роботи з ними). Крім того, можна змінити основний і фоновий колір програвача, тим самим грамотно вписавши його в уже створений дизайн сайту. Вставка плеєра здійснюється за допомогою спеціального коду.
6. Anarchy Media Player. Тут можна працювати відразу з аудіо-та відеофайлами (додавати на сторінки сайту плеєр, який зможе відтворювати практично всі популярні медиаформаты — AVI, MP4, MP3, WMV, 3GP, M4V, FLV і т. д.). Налаштувань тут дуже багато. Всі вони розташовуються в однойменному розділі адмінки WordPress, який з’явиться відразу після установки плагіна.