Акція AvaHost.UA
Надійність роботи сайту та основні фактори, що впливають на неї.

Для початку слід визначитися з самим терміном «надійність роботи сайту». Промовляючи це словосполучення, зазвичай мають на увазі якийсь певний період часу, протягом якого сайт знаходиться в робочому стані і без проблем завантажується на комп’ютерах користувачів. Чим довше триває цей час, тим вище надійність сайту.

Нижче перерахуємо основні фактори, що впливають на надійність роботи інтернет-ресурсу.

1. Ступінь незалежності від програмного забезпечення, яке застосовується на стороні хостинг-провайдера. Слід пам’ятати, що далеко не завжди ПО хостингу повністю сумісний з функціоналом, використовуваним на вашому сайті. У деяких випадках відсутня підтримка якогось функціоналу, наприклад, останній версії PHP, JavaScript і т.д. Для підвищення надійності роботи слід вибирати сучасний хостинг, такий як Avahost.

2. Ступінь незалежності від цілісності файлової системи і функціональних модулів. Якщо сказати більш звичною мовою, то в ідеалі сайт повинен продовжувати працювати навіть в ситуації, коли з його директорій видаляються якісь файли, перестають функціонувати окремі плагіни і т.д.

3. Загальна кількість файлів, з яких складається сайт. Чим більше файлів різних форматів (PHP, HTML, CSS, JavaScript і т.д.) входить до складу сайту, тим вище ймовірність того, що якісь з них відмовляться працювати. Або станеться помилка, в результаті якої порушаться зв’язки між окремими файлами (і вони виявляться недоступними). В результаті сайт повністю або частково втратить свою працездатність. Саме тому відносно невеликі інтернет-ресурси є більш стабільними і надійними, ніж великі проекти.

4. Ступінь незалежності від використовуваних відвідувачами сайту браузерів. Якість відображення сторінок сайту на моніторі користувача сильно залежить від властивостей і характеристик інтернет-оглядача. Наприклад, є якісні сучасні браузери, які без будь-яких проблем виводять вміст сторінки на монітор. А є старі версії Internet Explorer, в яких сайт може просто «поплисти» (з’їдуть в сторону окремі блоки, зникнуть або сильно зміняться рамки, відступи і т.д.). Щоб підвищити надійність роботи сайту, слід встановити спеціальні заплатки для старих версій популярних браузерів.

Виходячи з вищесказаного, можна дати кілька рекомендацій щодо підвищення ступеня надійності роботи інтернет-ресурсу. По-перше, ретельно вибирайте хостинг-компанію, компанія Avahost.ru гарантує стабільну роботу Вашого сайту, і не забувайте вчасно оплачувати її послуги (продовжувати оренду серверів). Якщо не робити це вчасно, то сайт, зі зрозумілих причин, відключать. По-друге, намагайтеся не використовувати на сайті ніяких зайвих модулів, плагінів і іншого непотрібного функціонала. Адже все це сильно ускладнює і заплутує програмний код, збільшує загальну кількість файлів сайту (і його обсяг). По-третє, оптимізуйте сайт під різні браузери. Бажано подбати навіть про старі версії Internet Explorer. По-четверте, створіть кілька дзеркал вашого сайту. Якщо щось станеться з одним дзеркалом, то користувачі зможуть потрапити на сторінки ресурсу через інше.