CMS – неодмінний атрибут управління веб-сайтом, завдяки якому можна суттєво зекономити кошти, а також скоротити час, який знадобиться до створення і подальшого обновлення порталу. CMS існує чимала кількість, серед них вирізняють як оплатні, наприклад, Bitrix, так і безкоштовні – Joomla, Drupal, WordPress. Саме на можливостях останнього ми сьогодні і зупинимось і розглянемо, на що здатен цей CMS, які можливості він має і які існують для його доповнення.
Що таке WordPress і на що він здатен?
Користувач, що скачує з офіційного порталу розробника WordPress, отримує:
1. Потужну блог-платформу з підтримкою міток, рубрик, коментарів, RSS-розсилань, пошуку по сайту. За допомогою панелі управління можливо підключити підтримку Gravatar або ж так званих «деревовидних» коментарів, тобто можливості залишати свій коментар не тільки під загальною темою, а й під коментарями інших користувачів.
2. Можливість створювати статичні сторінки. В число таких сторінок входять, наприклад, сторінки «Про сайт», «Зворотний зв’язок» і так далі.
3. Потужний та багатофункціональний текстовий редактор WYSIWYG.
4. Останні версії WordPress мають чимало цікавих доповнень. Серед них варто звернути увагу на онлайн-редактор фотографій, в якому підтримуються функції «змінити розмір зображення», «обрізати», «повернути» та інші. Звичайно, поки мова йде виключно про найпростіші функції, але і їх присутність в CMS не може не викликати зацікавленість у власників веб-сайтів.
5. Підтримку автоматичного оновлення не тільки безпосередньо самого CMS, а й усіх плагінів, про як мова піде далі.
6. Можливість елементарного пошуку та встановлення плагінів та шаблонів з застосуванням все тієї ж панелі управління.
WordPress і безліч шаблонів
У комплекті з CMS розробники пропонують два стандартні шаблони оформлення. Чого лише два? Зверніть увагу, мова йде саме про стандартні шаблони. Вам треба лише звернутися до офіційного каталогу, там вас будуть чекати більше тисячі найрізноманітніших безкоштовних шаблонів. Тут варто додати, що всі офіційні шаблони виконані на англійській мові. Перекласти їх досить просто, на це буде досить кількох годин. Але якщо ви не хочете цим займатися, можете просто завантажити все перекладений шаблон.
Плагіни для WordPress
Завдяки ним можливості CMS значно розширюються. Найпопулярніші плагіни:
— Disqus Comment System;
— Contact Form 7;
— TDO Mini Forms;
— WP Polls та багато інших.
Список надзвичайно короткий, всього розробники пропонують тисячі найрізноманітніших плагнів для веб-сайтів будь-якого типу.