Акція AvaHost.UA
Перебої в роботі сайту і їх основні причини

При проведенні пошукової оптимізації сайту його власник або найнятий фахівець намагаються привести в норму переважна більшість показників, так чи інакше пов’язаних з SEO. Наприклад, сторінки більш тонко і точно заточуються під потрібні ключові фрази. Крім того, виконується робота над системою навігації, поліпшується внутрішня перелінковка, підвищується якість додається на сторінки контенту (в плані унікальності, інформативності, читабельності та інших характеристик). Є безліч другорядних показників, які також можуть впливати на позиції сайту у видачі. Одним з таких показників є так званий uptime або час безперебійної роботи ресурсу. Це час, протягом якого сайт / більшість сторінок сайту доступні для користувачів, а також роботів пошукових систем.

Для користувачів високий uptime дає гарантію того, що сайт буде доступний практично в будь-який час дня і ночі і в будь-який день тижня (навіть у свята). Тобто вони завжди зможуть потрапити на сторінки сайту, знайти там потрібну інформацію, виконати потрібні дії (приміром, замовити товар) і т. д. Роботи пошукових систем при хорошому uptime практично завжди зможуть проіндексувати нові сторінки і оновити інформацію про старих. При поганому uptime індексація напевно буде порушена. Деякі сторінки можуть випасти з індексу, що спричинить за собою погіршення позицій у видачі та зменшення відвідуваності.

Які ж основні причини можуть викликати перебої в роботі сайту і зниження uptime? Нижче ми їх перерахуємо.

1. Несвоєчасна оплата хостингу. Зазвичай хостинг для сайту купують відразу на рік або навіть на два роки вперед (щоб зайвий раз не морочитися і не згадувати про оплату кожен місяць). Однак і в цьому випадку деякі вебмайстра примудряються забувати оплатити послуги провайдера. Великі провайдери, що поважають своїх клієнтів, зазвичай попереджають їх про закінчення терміну оплати (на власному сайті в панелі управління хостингом або по електронній пошті). Причому попереджень може бути кілька, щоб вебмайстер вже точно не забув поповнити свій рахунок. Часто до сайту і його власника не застосовують ніяких санкцій навіть після закінчення терміну оплати. Тільки після декількох тижнів сайт може бути видалений фізично.

2. Несвоєчасне продовження домену. Домен зазвичай реєструють на рік вперед. Якщо вебмастер забуває продовжити доменне ім’я, то воно цілком може бути вилучено. У цьому випадку при зверненні до сайту буде виводитися інформація про те, що він більше не існує. При цьому всі його файли в цілісності й схоронності продовжать лежати на хостингу. Щоб не допустити такого розвитку подій, слід вчасно продовжувати домен.

3. Проведення технічних робіт з сайтом. Взагалі, з інтернет-ресурсом можуть здійснюватися різні роботи, наприклад, зміна дизайну сторінок, заміна контенту, установка або доробка якихось модулів і т. д. В ряді випадку при проведенні таких заходів сайт перестає працювати. Вебмастер, не бажаючи показувати користувачам неповноцінний сайт, просто робить його недоступним. І якщо роботи затягнуться надовго, то напевно настануть які-небудь наслідки (наприклад, випадання сторінок з індексу).

4. Перенесення з одного хостингу на інший. Досить часто процес перенесення сайту з хостингу на хостинг затягується як мінімум на кілька годин. І це вкрай небажано, адже користувачі і пошуковики напевно встигнуть помітити факт недоступності сайту. Саме тому слід зробити все заздалегідь підготувати архів з файлами сайту, скопіювати його в папку, а також перенести на нове місце базу даних.

5. Зміна доменного імені. Після зміни домену сайт зазвичай виявляється недоступним за старою адресою і доступним за новим, який може бути ще невідомий користувачам і пошуковим системам. Щоб не сталося такої ситуації, після зміни імені слід залишити за старою адресою редирект або звичайну посилання на нову адресу. Ця посилання / редирект може висіти від декількох годин до декількох тижнів (тут все залежить від вашого бажання і можливостей оплачувати старий домен).