Акція AvaHost.UA
Сайт на безкоштовному хостингу. Чи варто?

Багато новачків допускають одну грубу помилку при створенні власного блогу чи сайту. Помилка полягає в тому, що для розміщення свого сайту вибирають безкоштовний хостинг. Спробуємо розібратися, чому цього не варто робити?

В інтернеті є багато сервісів, які дозволяють абсолютно безкоштовно створити сайт, і розмістити його на їх хостингу. Причому в більшості своїй вони мають власні конструктори, завдяки яким процес створення сайту максимально спрощується і вимагає мінімум зусиль.

Це зручно, адже можна за лічені хвилини без будь-яких витрат створити сайт. Але доцільність такого підходу залежить від того, для яких цілей потрібен сайт. Якщо потрібен простий сайт-візитка, то непоганим варіантом буде купити платний домен, а потім «прикрутити» його до безкоштовного хостингу. Зовсім інша справа, якщо створюєте сайт, яким будете серйозно займатися і в майбутньому розкручувати його. В цьому випадку створювати сайт, користуючись послугами безкоштовного хостингу недоцільно.

Обмеження, прописані в правилах хостингу.
Якщо і вирішили створювати на безкоштовному хостингу сайт, то уважно прочитайте умови його використання. Інакше деякі особливості хостингу надалі вас можуть сильно здивувати, і в результаті сайт забанити за звичайний продаж посилань або за щось подібне. При цьому заблокований сайт навряд чи вдасться розблокувати, ви його просто втратите.

При розміщенні сайту на безкоштовному хостингу зазвичай мається на увазі використання їх безкоштовного домена. Але важливо розуміти, що такий домен не повністю належить вам, є ризик в будь-який момент його втратити. Якщо в подальшому вирішите перенести на інший хостинг, то домен доведеться змінити. Безкоштовний домен, а це, як правило, домен 3-го рівня, гірше сприймається пошуковими системами, що створює додаткові складності в просуванні сайту. Звичайно, можна купити платний домен, а потім «прикрутити» його до безкоштовного хостингу. Але сенсу в цьому немає, адже якщо виділили кошти на нормальний домен, то чому б не орендувати платний хостинг без прихованих обмежень. Чи не так?

Реклама хостинг-провайдера.
Ясна річ, що надаючи абсолютно безкоштовно хостинг, компанія заробляє на чомусь іншому. Це може бути обов’язкова реклама або надання додаткових платних послуг, наприклад, відключення показу їх же рекламного банера. Тим самим на перший погляд безкоштовний хостинг по суті перетворюється в платний.

Як бачите, безкоштовний домен і хостинг несуть безліч недоліків, обмежуючи можливості по просуванню сайту і його монетизації. Така безкоштовна послуга може дорого обійтися в майбутньому.