Акція AvaHost.UA
Сайти-сателіти — що собою представляють і як створювати

Проблема розкрутки власного інтернет-ресурсу для переважної більшості оптимізаторів і веб-майстрів є досить гострою (особливо якщо враховувати постійно мінливі алгоритми пошукових систем і загострюється конкуренцію). Кожен шукає рішення даної проблеми по-своєму. Хтось розвиває сам сайт, збільшує загальний обсяг контенту, хтось купує зовнішні посилання, хтось покращує поведінкові фактори, а хтось створює сателіти.

Сателітами зазвичай називають невеликі за розміром і досить прості за структурою інформаційні сайти, які створюються лише для того, щоб розкручувати якийсь головний сайт вебмастера. При цьому головний сайт одночасно з використанням сателітів може використовувати і інші методи розкрутки. Завдання сателітів — посилатися на головний ресурс і передавати йому максимальний контрольний вагу (показники ТИЦ і PR). Логічним буде припущення, що ефективність даного методу просування залежить від загального числа сателітів і їх якості. Крім того, важливим є ще один показник — схожість тематик (все через те, що вага посилань з ресурсів, які не є тематичність, буде сильно зменшена).

Тепер розповімо про те, як створюються сателіти і яких основних правил слід дотримуватися при їх створенні. Головне правило — швидкість і простота (природно, з дотриманням необхідної якості). Так як нам потрібно кілька сателітів, то створювати їх потрібно максимально швидко і по максимально простою схемою. Як CMS найкраще вибирати WordPress (швидка установка, зрозуміла настройка). Після установки движка слід встановити базовий комплект плагінів — штук 10-15. Наприклад, плагіни для SEO, безпеки, створення ЧПУ, кешування, відображення російських дат і т.д. Не варто перекручуватися, встановлюючи занадто важкі або взагалі непотрібні плагіни, наприклад, красивий годинник на Flash або прогноз погоди. У всьому цьому просто немає сенсу. Намагайтеся вибрати відносно простий і унікальний шаблон. Можна навіть трохи доопрацювати його, вставивши в хедер, футер або кудись ще власну графіку (або відредагувавши CSS-код).

Як контент — ні в якому разі не слід використовувати копіпаст, так як пошукові системи напевно вас забанити за такі дії. Оптимальний варіант — середній за якістю рерайт. Замовити текст або купити готові статті можна на численних біржах контенту. Однак якщо у вас є бажання і вільний час, то можете написати статті самостійно. Обсяг одного сателіта зазвичай становить кілька десятків сторінок. Тому слід підготувати або замовити кілька десятків статей. Звичайно, буде непогано, якщо ви додасте в кожну статтю хоча б по 1-2 картинки. Однак наявність графіки не є обов’язковим вимога до сателіту.

Після заливки контенту на все створені сайти приступайте до вибору хостингу. Оптимальний варіант — тариф, що має на увазі використання невеликого дискового простору (сайти адже складатимуться лише з HTML-сторінок з текстом). Крім того, тариф повинен дозволяти вам розміщувати відразу кілька ресурсів і кілька баз даних. При створенні великої кількості сателітів в цілях безпеки не слід розміщувати їх все на одному хостингу.

Для прискорення індексації слід дещо зробити. Заходимо в настройки нашої адмінки, вибираємо там пункт «Написання», а вже всередині нього — опцію «Сервіси поновлення». Тут потрібно прописати адреси пінг-сервісів (дізнатися їх можна, ввівши в Google відповідний запит). Тепер послідовно реєструємо всі сайти в Яндексі і Гуглі і чекаємо, поки пошукові системи проїндексируют їх. Як правило, чекати доводиться кілька днів. Посилання на головний сайт можна розмістити відразу.

Кілька років тому сателіти використовувалися не тільки для просування основних інтернет-ресурсів, але і для торгівлі посиланнями. В даному випадку після створення сайт практично відразу ж реєструвався в Sape або на якийсь інший посилальної біржі. Далі в потрібні місця сторінок додавався спеціальний код. Після початку показу посилань гроші зараховувалися на рахунок веб-майстра. На даний момент торгівля посиланнями з молодих сайтів навряд чи принесе власнику якийсь більш-менш відчутний дохід. Крім того, сайт напевно забанити або пессімізіруют через певний час.