Деякі користувачі стикаються з проблемами, що виникають в результаті того, що Google не індексує сайт. Причини відсутності індексації можуть бути самими різними. Найчастіше, це технічні помилки і наявність поганого контенту. Але можуть бути й інші причини. Поговоримо про них докладніше.
Причини, чому не індексується сайт
Є кілька основних причин, по яких ваш сайт може погано індексуватися або не індексуватися зовсім.
1. Ввимкнена заборона індексації.
Якщо після створення нового сайту ви протягом декількох місяців не можете дочекатися індексації Гуглом, причиною може бути встановлений заборона. Щоб це перевірити, зайдіть в кореневу папку сайту і відкрийте robots.txt. Перевірте, чи не прописана там директива Disallow. Крім цього, індексація може бути заборонена шляхом проставлення тегів noindex і nofollow у вихідному коді.
2. Відсутність контенту.
Роботи Гугла не стануть заходити на сайт, якщо там немає інформації. Порожні сторінки не привернуть пошукову систему. Малозаполненные сторінки також можуть стати причиною відсутності роботів. Таке буває з сайтами інтернет-магазинів, де розміщується убогий опис товару. Щоб залучити роботів, треба наповнювати сторінки хорошим контентом в достатньому обсязі. Чим частіше сайт буде оновлюватися, тим цікавіше він стане для пошуковиків.
3. Неунікальний контент.
Хочете, щоб роботи забули про ваш сайт, і він покинув ТОП-100 Гугла? Тоді розміщуйте неунікальні тексти, які вже проіндексовані на інших майданчиках. Такий контент часто стає причиною відсутності індексації і накладення санкцій Google.
4. Погана навігація.
Великі сайти часто стикаються з проблемами індексації, пов’язаними з поганою навігацією. Роботи не бачать деякі сторінки через те, що вони мають високий рівень вкладеності. Щоб усунути проблему, потрібно провести якісну перелінковку. Зробіть так, щоб на непроіндексовані сторінки посилалися сторінки, які вже знаходяться в індексі.
5. Довге завантаження.
Якщо сторінки вантажаться занадто повільно, роботи не стануть їх індексувати. Перевірте швидкість через Гугл Аналітику або інші спеціалізовані сервіси. Якщо вона виявиться низькою, займіться оптимізацією сайту.
6. Посилальний спам.
Сайти, переповнені рекламними посиланнями, часто потрапляють під фільтри гугла. Оцініть якість посилальної маси і постарайтеся прибрати всі зайві посилання.
7. Переоптімізація.
Для більш швидкої індексації і просування в ТОП деякі власники сайтів використовують велику кількість запитів в текстах. Такі спроби призводять до зворотного результату – роботи перестають індексувати сторінки. Більш того, переоптімізація стає причиною фільтрації сайту. Про можливості попадання у видачу Google можна буде забути до тих пір, поки система не зніме з сайту фільтр. А на це потрібно досить багато часу.
Гугл не індексує сайт, індексує його погано або неправильно з перерахованих причин. Усунувши їх, ви позбавите себе від ряду проблем, пов’язаних з просуванням сайту в найбільшій пошуковій системі.