Акція AvaHost.UA
Сертифікат SSL що це? Види сертифікатів, як вибрати і встановити.

Чи помічали ви, що у деяких сайтів перед адресою сторінки в рядку присутній замочок. Іноді його немає, іноді поруч з ним виводиться назва організації. Наявність замочка означає, що на сайті встановлений сертифікат SSL. Що це, навіщо і як він з’являється – в цьому матеріалі.

Що таке сертифікат безпеки SSL і для чого він призначений

Сертифікат безпеки забезпечує передачу даних між сайтом і користувачем по захищеному протоколу. Захищений протокол являє собою набір правил, які виконує сервер і браузер користувача при обміні інформацією. SSL протокол підтверджує, що користувач дійсно підключається до сайту з використанням надійного шифрування. Адресна рядок з таким захищеним протоколом починається не на http, а на https.

Шифрування – це захист даних, що дозволяє:

  • Передавати дані без ризику перехоплення недоброзичливцями. Наприклад, якщо ви заповнюєте у формі свій номер мобільного або номер кредитної картки.
  • Передавати дані без спотворення. Наприклад, без ризику, що Ви отримаєте чужі, помилкові або Спотворені під час передачі дані.

Таким чином, ССЛ сертифікат є гарантією того, що шахраям не вдасться отримати або підмінити особисті дані, а значить, контактна інформація, номери карт, логін, пароль, адресу електронної пошти та особистий телефон недоброзичливець отримати не зможе.

Кому потрібен сертифікат безпеки

Знаючи, що багато власників сайтів стали настільки зацікавлені в безпеці своїх ресурсів, що вирішили SSL сертифікат купити, давайте розберемося, в чому насправді інтерес власника в придбанні такого сертифіката.

Перша причина – реальна турбота про своїх відвідувачів, заради яких власник сайту готовий зробити все. Вирішивши купити SSL, власник упевнений, що паролі користувачів його ресурсу, особисте листування ніяк не зможуть бути перехоплені.

Друга причина – більш прагматична: користувачі активніше перейдуть на сайт, що має сертифікат https, ніж на незахищений ресурс. А поява нових і нових відвідувачів – основа бізнесу в мережі.

Третя причина пов’язана навіть не зовсім з вибором власника – від нього цього вимагають умови, в яких він веде бізнес. Пошуковики стають все більш строгими до сайтів без захисту.
< H2 class= «western» >чому купити сертифікат SSL для сайту-означає підвищити шанси сайту< / h2>
Ще зовсім недавно придбати сертифікат SSL було особистою справою власника і його наявність ні на що особливо не впливало. Однак зараз сайти без сертифіката іноді недоступні для користувачів, поки ті не підтвердять, що вони свідомо переходять на небезпечний сайт. Найчастіше це стосується майданчиків, на яких використовуються форми, що вимагають заповнення особистих даних.

Незахищені сайти стали нижче ранжируватися в пошуковій видачі, хоча, здавалося б, публічний сайт з відкритими даними в шифруванні не потребує. Це неможливо ігнорувати, тому власникам доводиться розбиратися, чому так важливий сертифікат SSL, що це і як його отримати.

Види SSL сертифікатів

Для багатьох компаній купівля SSL сертифіката — це і питання престижу. На SSL сертифікат ціна залежить від рівня перевірки і солідності обраного сертифіката.

Фізичним особам для проектів на кшталт блогів і форумів досить сертифіката простіше – з перевіркою доменного імені DV SSL (DV означає Domain Validation).

Для середнього бізнесу підійде сертифікат з перевіркою організації OV SSL.

Великі підприємства, фінансові організації та банки обзаводяться сертифікатами з поглибленою перевіркою юридичної особи, SSL сертифікат EV. Це той самий сертифікат, який можна визначити по рядку з назвою організації.

Для мережі компанії, мультідоменного ресурсу вибирають варіант SAN SSL з перевіркою домену та організації. Для проектів з субдоменами підійде сертифікат із захистом субдоменів, SSL сертифікат Wildcard.

Однак часто досить просто наявності сертифіката та протоколу https, щоб пошуковики підвищили свою довіру до сайту, а користувачі могли обмінюватися даними безпечно.

Як купити сертифікат https

Існує два способи отримати сертифікат:

  • Згенерувати його самостійно самоподпиской. Для цього потрібно мати відповідну технічну грамотність і це зазвичай роблять тільки для тестування.
  • Отримати сертифікат, скориставшись спеціальними сервісами. Провівши оплату, можна SSL сертифікат скачати і встановити на свій сайт після активації і проходження перевірки. Перевірка вимагає часу, а установка досвіду.

Багато компаній пропонують сертифікат в якості бонусу і прояви турботи про своїх клієнтів. AvaHost пропонує сертифікат SSL безкоштовно, для всіх клієнтів хостингу, причому автоматично встановлює його для всіх клієнтів, тому у них проблем з відсутністю сертифіката не виникає ніколи.