Акція AvaHost.UA
Що таке CMS: докладне пояснення

CMS — так скорочено називається програмне забезпечення для управління контентом Інтернет-сайту (Content Management Software). У Росії найчастіше використовується інший переклад, при якому «Software» замінюють на «System», і виходить «система управління контентом». А досвідчені веб-дизайнери взагалі використовують сленг — «движок сайту». У будь-якому випадку, CMS — це спеціальна програма, що дозволяє управляти веб-сайтом.

Функції

Найголовніша функція CMS полягає в показі веб-сторінок користувачам мережі інтернет. CMS створює шаблон сайту, який наповнюється текстом, зображеннями, відео, таблицями та іншим контентом. Цю інформацію власник сайту демонструє своїм відвідувачам.

Як працює CMS?

Щоб повністю зрозуміти принцип управління контентом на веб-сайті, потрібно згадати, що в жодного Інтернет-ресурсу немає каталогу веб-сторінок. Він складається з окремих файлів з контентом. А CMS формує з них окремі сторінки згідно із заданими веб-дизайнером параметрам. Причому певному користувачеві інформація на сайті може бути продемонстрована в такому вигляді, в якому її більше ніхто не побачить. Як приклад можна взяти список покупок в Інтернет-магазині (кошик). Там сформовані замовлення, доступні тільки одному користувачеві, який їх сформував. Ось з такого роду завданнями відмінно справляється система управління контентом.

Крім формування контенту в зручному для користувача вигляді, CMS прискорює роботу з ним, захищає від шахраїв і спаму, має ряд таких функцій, які ніхто з простих користувачів, як правило, не помічає.

Чи можна створити сайт без CMS?

Цим питанням задаються багато починаючих веб-дизайнери. Так, створити сайт без CMS дійсно можна, але його функціональність буде дуже обмежена, тому він підійде для вирішення лише деяких завдань. Наприклад, якщо потрібен статичний сайт-візитка з декількома сторінками. Його взагалі можна розробити в MS Word і завантажити на сервер (на хостингу).

А ось Інтернет-магазин, що складається з сотень сторінок і функцій, без CMS створити явно не вийде. Наявність CMS допомагає власникам великих інтернет-порталів управляти ними, причому без необхідності знання мов програмування. Сьогодні на вибір пропонується величезна кількість платних і безкоштовних CMS. Чим якісніше CMS, тим швидше буде робота сайту, вище його надійність і тим приємніше їм користуватися.