Для постійного доступу у мережі Інтернет до інформації, яка у ній викладена, слід забезпечувати її зберігання на серверах – особливих комп’ютерах, які повинні мати спеціальні програмне обладнання, здатне гарантувати цілодобове з’єднання з мережею. Будь-який веб-портал, розташований на певному сервері, обслуговує хостинг-провайдер.
Поняття хостингу: про складне зрозумілою мовою
Хостинг – послуга, що полягає у наданні дискового простору для фізичного розміщення інформації на постійно підключеному сервері. При замовленні цієї послуги хостингова компанія виділяє частину простору на власному сервері для розміщення сайту. Доступ до цієї директорії забезпечується логіном, паролем.
Хостинг можна порівняти з будиночком, де «проживає» ваш сайт. Місце, відведене на сервері для конкретного сайту, називається хостинг-площина. Якісний, надійний хостинг забезпечує безперебійний доступ до веб-ресурсу, його швидкісну роботу, індексування сайту пошуковими машинами.
Вибір хостінгової компанії
Фізичне розміщення веб-порталу можливе у будь-якій частині земної кулі – все залежить від місця знаходження хостингового провайдера. Це означає, що для технічної підтримки веб-ресурсу можна користуватися допомогою вітчизняних та іноземних хостингових компаній.
При виборі хостингової компанії слід звертати увагу на наступне:
— на операційну систему сервера – найбільш розповсюдженими є Windows, Linux, FreeBSD, якщо власником серверу пропонуються інші системи, справи з ними краще не мати;
— місячний трафік – треба розрахувати обсяг інформації, що буде міститися на порталі: якщо це буде просто інформаційний сайт, то розмір трафіку – незначний, якщо він призначений для зберігання великих архівів, файлів, трафіковий потік буде значним;
— швидкість роботи серверу – повільний сервер унеможливіть швидке ознайомлення із сторінками сайту, що знизить його відвідуваність;
— UpTimе серверу – час його безперебійної роботи за місяць. Хостинг вважається якісним, якщо цей час становить 99,9 %;
— технічну підтримку, швидкість, якість відповідей спеціалістів компанії;
— наявність додаткових обмежень (максимальне завантаження процесорного часу, частоту звернення до бази даних, квот для скриптів тощо);
— фізичне розташування серверів – можна користуватися послугами будь-якого хостингового провайдера, однак його розташування в іншій країні обмежує засоби усунення неполадок. Від розташування серверу залежить також час його відклику.
Таким чином, хостинг полягає у наданні обчислювальних потужностей для розміщення інформації на сервере, що постійно перебуває в інтернеті. До вибору хостинг-провайдеру слід підійти виважено.