Акція AvaHost.UA
Унікалізація шаблону WordPress

Багато вебмастера при створенні сайту або блогу використовують популярні безкоштовні CMS, наприклад, Joomla або WordPress. В їх використанні є кілька переваг. По-перше, сайт створюється набагато швидше, ніж при роботі з нуля (адже є вже готовий движок, який необхідно лише встановити і налаштувати). По-друге, від людини потрібно мінімум знань і навичок (достатньо лише вивчити основи HTML, CSS і особливості самого движка).

Хостинг AvaHost.ru пропонує послугу безкоштовне створення сайту на CMS WordPress. При замовленні наших спеціальних WordPress-тарифів — ми створимо вам хостинг аккаунт з вже попередньо встановленим і налаштованим сайту на WordPress.

Основною проблемою при використанні CMS є відсутність унікальності її окремих компонентів, а саме — шаблону (зовнішньої оболонки або каркаса сайту). Якщо взяти популярний движок WordPress, то для нього на даний момент створено кілька тисяч різних шаблонів. Однак сайтів на WordPress створено набагато більше. В результаті один і той же шаблон може використовуватися кілька десятків, сотень або навіть тисяч разів (в залежності від ступеня його оригінальності, універсальності і якості виконання). Сайти і блоги, що використовують однакові шаблони, будуть однотипними. А пошукові системи і прості користувачі не люблять однотипність. Можливі наслідки використання неунікального шаблону-різноманітні проблеми в плані просування ресурсу, його розкрутки і популяризації.

Щоб уникнути всього цього, слід подбати про унікалізацію шаблону. Нижче розповімо про те, як це можна зробити.

По-перше, міняємо стилі CSS. Як правило, всі стилі прописані у файлі style.css або main.css (це головний CSS-файл, який розташовується в папці з використовуваним шаблоном). Що ж саме тут можна змінити? Можна поміняти назви класів і назви окремих елементів. Головне-не забути змінити ці назви безпосередньо в PHP-файлах теми (Інакше станеться помилка, через яку стилі для обраних елементів взагалі не будуть працювати). Також є сенс поміняти використовувані шрифти, змінити поля і відступи, кольори окремих блоків. Усі ці зміни будуть необхідні в тому випадку, якщо початковий зовнішній вигляд шаблону вас з якихось причин не влаштовує. Або він погано гармонує з тематикою блогу, виконаний криво.

По-друге, міняємо графіку. Всі без винятку шаблони WordPress містять власні графічні файли (які і формують зовнішній вигляд блогу). Це може бути хедер, різні фонові елементи, кнопки і т. д. Ваше завдання — змінити дані файли, наприклад, за допомогою фотошопу. Також можна додати свою авторську графіку-кнопки, хедер з логотипом або щось інше. Можна поміняти назви картинок. Головне — не забути змінити ці назви в CSS-файлі, інакше картинки просто не підключаться. Вся використовувана в шаблоні графіка зазвичай зберігається у внутрішній папці images.

По-третє, можна поміняти розташування структурних блоків сторінки. Найчастіше мова йде про додавання або видалення сайдбарів. Також можуть змінюватися параметри окремих блоків — ширина і висота. Практично всі ці зміни виробляються в CSS-файлі.

По-четверте, видалення непотрібних посилань та інших елементів, захаращують блог. Досить часто на шаблони навішують купу різних непотрібних деталей і елементів, наприклад, віджети, слайдери і т. д. Звичайно, виглядає все це дуже красиво, однак якоїсь практичної користі від даних елементів зазвичай немає. Крім того, вони можуть істотно збільшувати навантаження на хостинг і скорочувати швидкість завантаження сторінок. Видаливши всі непотрібні віджети, ви зробите блог більш легким, швидким і унікальним. Що стосується зовнішніх посилань, що містяться в шаблоні, то для їх пошуку можна скористатися спеціальними плагінами. Доцільно залишити лише посилання на сайт розробника даного шаблону (в якості подяки за його безоплатне використання).