Майже всі сайти, які наразі функціонують в мережі Інтернет, працюють на основі певної системи управління. CMS (Content Management System) – це інформаційна система або спеціальна комп’ютерна програма, яка створена для організації зручної роботи з інформаційним наповненням (контентом) ресурсу.
Зараз існують як платні, так і безкоштовні системи управління. Головна різниця між ними полягає в уразливості та у функціональних особливостях. Але не слід вважати, що безкоштовні системи мають багато недоліків та обмежений функціонал. На практиці виявляється, що всі недосконалості, які в них виникають, дуже швидко виправляються в нових версіях, а їх функціональні можливості дозволяють створювати на основі таких CMS як повномасштабні інтернет-магазини, так і найпростіші сайти-візитки.
Щоб обрати систему управління, яка найліпшим чином підійде для створення певного ресурсу, необхідно розглянути представлені на сучасному ринку CMS.
WordPress — є наразі найбільш відомим безкоштовним движком. Ця CMS найчастіше використовується для ведення блогів та створення інформаційних ресурсів. Для роботи з нею не потрібні якісь спеціальні навички, адже движок інтуїтивно зрозумілий навіть для новачка. До того ж, функціонал WordPress можна розширювати за допомогою спеціальних плагінів.
Ми пропонуємо сервіс по створенню сайтів на системі Вордпресс. Без додаткових витрат вы отримуєте гововий сайт.
Joomla – ще одна популярна безкоштовна система управління. В основному вона використовується для створення найпростіших корпоративних сайтів. До сильних її сторін можна віднести легкість управління та високий ступінь надійності.
Drupal підходить для створення найбільш складних інтернет-сторінок з можливістю редагування як самого сайту, так і його дизайну. Ця CMS написана мовою програмування РНР, тому людина, яка не володіє РНР, CSS або HTML, не зможе самостійно налаштувати ресурс.
MODx –ще один безкоштовний движок, головною відмінною рисою якого є можливість створення сайту будь-якої складності з будь-яким функціоналом без впливу на HTML-код.
Серед платних систем управління слід виділити 1C-Bitrix, яка є продуктом компанії 1С. Наразі вона вважається найякіснішою CMS, яка підходить для створення великих порталів, соціальних мереж, інтернет-магазинів.
PHP Shop була розроблена спеціально для створення різноманітних інтернет-магазинів. Для цього не потрібні жодні програмні доопрацювання або ще щось, адже всі налаштування можна зробити безпосередньо у самій системі.
DLE – найбільш популярна CMS для організації новостійних ресурсів. Вона дозволяє легко публікувати, редагувати та будь-яким чином налаштовувати новини. Крім цього, грамотна організація структури ядра цього движка мінімізує вимоги до серверу, на якому розташований сайт.
NetCat дозволяє створювати великі інтернет-портали, медійні ресурси, бібліотеки даних, файл-архіви. До її сильних сторін можна віднести поділ адміністративної панелі на 2 частини: для користувача та розробника.
Таким чином, при виборі CMS треба враховувати наступні моменти: мету створення сайту, його обсяг, надійність системи управління та її зручність для користувача, гнучкість налаштувань.