Сьогодні багато користувачів воліють заводити свої власні платформи у всесвітній павутині – здійснювати бізнес-діяльність, вести блог, реалізовувати освітні проекти і т. п. в мережі зручно з індивідуального сайту. Щоб стати власником веб-майданчика, необхідно її створити і прив’язати до певного серверу, де буде зберігатися, і звідки буде видаватися контент. Для цього існують певні процедури, одна з яких – реєстрація доменів. Щоб успішно зареєструвати доменне ім’я сайту, необхідно знати, які види доменів існують і деякі нюанси вибору доменної зони.
види і рівні доменів
Доменне ім’я є символьним позначенням інтернет-ресурсу, за яким відбувається його пошук, ідентифікація і видача контенту. Охочих зареєструвати свою назву сайту настільки багато, що різні комбінації букв, символів і цифр в домені, прийнято ділити на декілька рівнів – це розширює діапазон можливих комбінаторних варіацій, причому вважаються вкладення з кінця доменної запису.
Рівні вкладеності доменів:
- перший-це буквене позначення в кінці символьного запису, відокремлюється від основної назви сайту точкою, друга назва цього рівня-доменна зона.
- Другий – цей рівень формується шляхом додавання унікального назви сайту, яке має бути не лише оригінальним, але і звучним, що запам’ятовується, не дуже довгим і нести смислове навантаження.
- Третій – це допоміжний рівень, який використовується на декількох сайтах, з допомогою третього рівня вкладеності прописуються, наприклад, форуми (forum.site.ru), блоги (blog.site.ru) і т. д. Також третій рівень символьного імені застосовують для створення міні-сайтів, landing page і інших невеликих ресурсів. Такі домени можна створювати безкоштовно і самостійно в необмеженій кількості, на базі придбаного доменного імені другого рівня.
Запис назви сайту для пошукових систем набуває вигляду безглуздого набору цифр, символів і знаків (переконатися в цьому можна, виділивши ім’я веб-майданчика в рядку пошуку), але для власника і користувачів інтернетом веб-ресурс відображається у вигляді доменних імен 1-3 рівня.
< H2 > поради щодо вибору доменної зони< / h2>
Щоб визначити, яке символьне ім’я першого (вищого) рівня краще вибрати для реєстрації веб-ресурсу, потрібно знати які зони існують. Вони розподілені за кількома ознаками:
- Національні – в цю зону входять імена для сайту першого рівня, що складаються з літерного позначення країни (.ru,.uk,.kz,.cn.us). Реєструвати в цю зону можна інтернет-майданчики, спрямовані на залучення аудиторії певної країни або держави.
- Тематичні – такі домени вищого рівня передають тематику ресурсу .cafe, .shop, .photography, .sale, і рідше використовуються при реєстрації інтернет-платформ. Це є перевагою, так як легше знайти оригінальне і унікальне ім’я для свого сайту. Також такий доменний запис надає оригінальності назві сайту і може швидше запам’ятатися відвідувачам ресурсу.
< li>територіальні — ця зона включає регіональні та субрегіональні домени, прив’язані не до однієї країни, а до географічної місцевості або міста -. asia,. eu,.moscow, .berlin. Також використовуються символьні імена другого рівня при прив’язці до зони -. kiev.ua, .spb.ru, .msk.ru. використовують такі доменні зони для цільового залучення аудиторії в певній територіальній області та регіоні.
< li>міжнародні-зареєструвати сайт в таких доменних зонах може будь-хто. Відомі імена – .biz — для бізнес-проектів .com — для сайтів комерційної спрямованості, .net – загального використання. Сама використовувана доменна зона .com, в якій реєструються не тільки комерційні сайти. Якщо передбачається залучати інтернаціональну аудиторію, то потрібно зупинитися саме на цьому типі доменів першого рівня.
Виходячи з безлічі можливих варіантів, при виборі зони потрібно керуватися тематикою реєстрованого веб-ресурсу, цільовою аудиторією і власними вподобаннями.
Наша компанія пропонує послуги по < a href=»/»>хостингу < / a> веб-сайтів з наданням кожному клієнту індивідуальної панелі управління.