Акція AvaHost.UA
Види послуг Інтернет хостингу

Сьогодні існує велика кількість компаній, які надають послуги хостингу. Залежно від наявних ресурсів існує кілька видів хостингу:
віртуальний хостинг;
віртуальний відокремлений сервер;
відокремлений сервер;
колокація.
Роздивимось окремо кожний вид хостинга і дізнаємось різницю між ними.

Віртуальний хостинг – проста послуга. Її суть полягає у тому, що кілька сайтів розташовані на жорстокому диску одного веб-сервера. В залежності від обраного тарифу ви отримуєте певну кількість гігабайт для користування ресурсами. Кількість сайтів на такому хостингу може сягати кількох сотень. Керують на віртуальному хостингу адміністратори.
IP-адреса може бути спільною для усіх так і окремою для кожного сайту. Інколи можна навіть подивитися, хто ваш сусід на веб-сервері.
Цей варіант підійде для невеликих та обмежених бюджетом проектів. Ви можете без зайвих зусиль розмістити і налаштувати свій сайт.
Недоліками віртуального хостингу можуть стати проблеми трансляції сайту в Інтернеті. Таке трапляється, коли у сусідів по серверу йде перевищення витрати ресурсів.

Віртуальний відокремлений сервер дає вам переваги. Як і в першому випадку сайти знаходяться на одному веб-сервері, але для кожного створюють окремий віртуальний сервер. Тобто Ви отримуєте власну ІР-адресу, особистий контроль над власними ресурсами.
VPS (англ. Virtual Private Server) або VDS (англ. Virtual Dedicated Server)-такі скорочення віртуального сервера можна знайти на сайтах хостингу, які користуються популярністю у користувачів. VPS дозволяють отримати послуги віртуального і фізичного серверу.
Ціни на підключення VPS знаходяться у широкому діапазоні, оскільки надаються різні послуги конфігурацій. Якщо ви обираєте мінімальну ціну, то вам доведеться особисто адмініструвати операційну систему без підтримки хостингової компанії.

Відокремлений сервер – це вид хостингу, при якому на певний сайт виділяється окремий фізичний сервер. Ви можете повністю адмініструвати свій сайт і не залежати від сусідів. Плюсом такого хостингу є те, що провайдер забезпечить безперебійну роботу серверу. Мінусом відокремленого серверу є висока ціна. Проте якщо ваш проект розрахований на використання великої кількості ресурсів, то купівлі цього хостингу не уникнути.

Колокація – це договір фізичної особи з хостинговою компанією. Наприклад, ви маєте обладнання для створення повноцінного хостингу, але не маєте вихід в інтернет. Тоді ви пропонуєте розмістити своє обладнання у хостера з умовами підключення до мережі. Також ви можете орендувати у провайдера обладнання та канал.