Акція AvaHost.UA




Віртуальний хостинг (звичайний хостинг)

Віртуальний хостинг – це розміщення на одному сервері багатьох веб-сайтів. Їх кількість залежить від потужностей серверу. Головною особливістю віртуального хостингу є його порівняно низька ціна, що робить сервіс доступним для проектів на початковій стадії розвитку. При цьому якість обслуговування знаходиться на високому рівні, як і на виділених серверах.

Ще однією важливою перевагою є можливість контролювати свій сайт, не маючи якихось спеціальних знань про хостинг. Керування максимально просте і зрозуміле навіть початківцям.

Всі питання, які стосуються якості роботи серверу, вирішуються провайдером. Відповідно, у клієнта немає необхідності займатися цими питаннями самостійно.

При цьому у віртуальних хостингів є й декілька важливих недоліків:
• Обмеження по об’єму завантажуваних файлів. В порівнянні з виділеними серверами спільні сервери дозволяють завантажити значно менше інформації. Тим не менше, в більшості випадків цього цілком достатньо для сайтів та блогів.
• Відносно невисока швидкість доступу до веб-ресурсів. Варто відзначити, що швидкість доступу до сайту залежить від конкретного хостера, а також від навантаження на сервер. Чим більше веб-сайтів розміщено на сервері, тим повільнішим буде доступ до кожного з них.
• Відсутність можливості використовувати скрипти, які вимагають великої кількості ресурсів і спричиняють велике навантаження на сервери. Деякі скрипти можуть бути заборонені політикою безпеки провайдера. Для використання інших може бути необхідно зв’язатися зі службою підтримки провайдера і отримати його дозвіл.
• Спільна IP-адреса. Віртуальний сервер надає всім своїм сайтам одну і ту ж адресу. В цьому відношенні велике значення мають і сусіди по серверу. Наприклад, якщо один з сайтів розповсюджую матеріали забороненого характеру, пошукова система може відсіювати його IP. Відповідно, такі ж проблеми будуть і в інших сайтів, які мають ту ж адресу. Деякі хостери надають окремі адреси для різних сайтів – безкоштовно чи за певну оплату кожен місяць. В будь-якому випадку варто попередньо ознайомитись з політикою безпеки хостера і впевнитися в тому, що «сусідом» по серверу не буде сайт з сумнівною інформацією. Це найкращий спосіб гарантувати відсутність неприємних сюрпризів.

Не дивлячись на ці недоліки, віртуальний хостинг є хорошим варіантом для розміщення веб-сайту. Таким видом хостингу користується велика кількість власників сайтів в усьому світі. Не підходить він лише великим сайтам, які вимагають більше місця для розміщення, ніж може дозволити дешевий сервер.

Можна порівняти віртуальний хостинг з гуртожитком — при правильному підході до пошуку кімнати можна цілком мирно співіснувати зі своїми сусідами. Кожен займається своєю справою, не заважаючи один одному, і всім комфортно під спільним дахом. За невисоку плату є і душ, і місце для сну, і кухня. Так і з розміщенням сайту. Якщо свого «житла» немає, потрібно користуватися послугами «гуртожитку», тобто, хорошого хостера.

Як послуга, віртуальне розміщення сервера характеризується деякими обмеженнями за такими елементами:

• кількості трафіку на місяць;
• обсягом дискового простору, доступного користувачу;
• кількості FTP-акаунтів і працюють поштових скриньок;
• числу сайтів, які розміщені в рамках хостинг-послуги;
• кількості місць під бази даних і самих баз даних.

Є і якісні обмеження, що стосуються оперативної пам’яті (ОП) машини-сервера, вільних ресурсів центрального процесора, що в сукупності впливає на швидкодію обладнання хостера.

Непропорційність навантаження на сервер пояснюється характером сайтів, розміщених на хостингу. Є досить великі портали з великою кількістю відвідувачів, а є маленькі сайти, які не створюють подібного навантаження. Щоб якось оптимізувати роботу сервера і виключити збої, хостери часто обмежують ресурси CPU для користувача скриптів.

Переваги і недоліки віртуального хостингу

Плюси в наступному:

• інтуїтивно зрозумілий інтерфейс панелі управління;
• простота експлуатації сервера;
• наявність софта для роботи сайту та найпопулярніших CMS;
• доступність — таке розміщення коштує недорого.

До мінусів відноситься обмежений доступ до потужностей сервера, що знижує продуктивність. Саме тому віртуальний хостинг рекомендований для невеликих веб-ресурсів.

На продуктивність впливають і сайти, які хостятся на тому ж сервері. Є компанії-хостинги, які не контролюють навантаження, внаслідок чого «сусідні» сайти виводять сервер з ладу. Поки проблему не усунуть, жоден з сайтів не працюватиме — а це великі втрати для їх власників.

Є хостинги, які підходять серйозніше до цього питання. Такі як Avahost. Тут сценарій з «покладеним» сервером виключається наявністю обмеження на використання ресурсів. Сайт не зможе «понятуть» на себе більше 10% потужності. Такі хостинг-провайдери можуть використовувати операційну систему CloudLinux, що вирішує цю проблему.

Можливості налаштування софта на віртуальному хостингу, на жаль, обмежені. Але це стосується тонких налаштувань, а змінити параметри PHP або веб-сервера успішно вдається. Багато що залежить від встановленої ОС і конфігурації сервера.