Віртуальний хостинг (звичайний хостинг)

Віртуальний хостинг – це розміщення на одному сервері багатьох веб-сайтів. Їх кількість залежить від потужностей серверу. Головною особливістю віртуального хостингу є його порівняно низька ціна, що робить сервіс доступним для проектів на початковій стадії розвитку. При цьому якість обслуговування знаходиться на високому рівні, як і на виділених серверах.

Ще однією важливою перевагою є можливість контролювати свій сайт, не маючи якихось спеціальних знань про хостинг. Керування максимально просте і зрозуміле навіть початківцям.

Всі питання, які стосуються якості роботи серверу, вирішуються провайдером. Відповідно, у клієнта немає необхідності займатися цими питаннями самостійно.

При цьому у віртуальних хостингів є й декілька важливих недоліків:
• Обмеження по об’єму завантажуваних файлів. В порівнянні з виділеними серверами спільні сервери дозволяють завантажити значно менше інформації. Тим не менше, в більшості випадків цього цілком достатньо для сайтів та блогів.
• Відносно невисока швидкість доступу до веб-ресурсів. Варто відзначити, що швидкість доступу до сайту залежить від конкретного хостера, а також від навантаження на сервер. Чим більше веб-сайтів розміщено на сервері, тим повільнішим буде доступ до кожного з них.
• Відсутність можливості використовувати скрипти, які вимагають великої кількості ресурсів і спричиняють велике навантаження на сервери. Деякі скрипти можуть бути заборонені політикою безпеки провайдера. Для використання інших може бути необхідно зв’язатися зі службою підтримки провайдера і отримати його дозвіл.
• Спільна IP-адреса. Віртуальний сервер надає всім своїм сайтам одну і ту ж адресу. В цьому відношенні велике значення мають і сусіди по серверу. Наприклад, якщо один з сайтів розповсюджую матеріали забороненого характеру, пошукова система може відсіювати його IP. Відповідно, такі ж проблеми будуть і в інших сайтів, які мають ту ж адресу. Деякі хостери надають окремі адреси для різних сайтів – безкоштовно чи за певну оплату кожен місяць. В будь-якому випадку варто попередньо ознайомитись з політикою безпеки хостера і впевнитися в тому, що «сусідом» по серверу не буде сайт з сумнівною інформацією. Це найкращий спосіб гарантувати відсутність неприємних сюрпризів.

Не дивлячись на ці недоліки, віртуальний хостинг є хорошим варіантом для розміщення веб-сайту. Таким видом хостингу користується велика кількість власників сайтів в усьому світі. Не підходить він лише великим сайтам, які вимагають більше місця для розміщення, ніж може дозволити дешевий сервер.