Акція AvaHost.UA
Хостинг. Основні принципи роботи

Хостинг – одна з послуг, яка надає можливість розміщувати інформацію для свого контенту, на приватному дисковому просторі, який перебуває в мережі Інтернет. Вся інформація завантажується на веб сервер, на якому вже заздалегідь налагоджене необхідне програмне забезпечення. Хостинг надає вже готове місце під сайт, приватну поштову сриньку, додаткове файлове сховище, та підтримує увесь необхідний сервісний функціонал. В залежності від постачальника, який надає послуги хостингу, умови та сервіси можуть змінюватися. Існує безкоштовний та платний види хостингу, де на безкоштовному заробляють на рекламі. Система підключена до партнерської програми. Сервери, які призначені для надання такої послуги, як правило повинні працювати цілодобово, для постійної можливості користуватися Інтернет сайтом протягом 24 годин на добу.
Види хостингу розрізняють за складом, тобто буває повнофункціональний та обмежено функціональний хостинги. До повного відносять:
Хостинг на віртуальній основі, де надають заздалегідь визначену кількість місця на диску, під розміщення контенту, усі ресурси активного серверу порівну розподілені між усіма користувачами. На одному такому сервері може розміщуватися близько 1500 тисячі користувачів, і ця цифра може змінюватися залежно від потужності обладнання. Дешевий хостинг, де часто провайдери не приділяють достатньої уваги безпеці, а іноді навіть не розмежовують інформацію користувачів, що призводить до відкритого доступу, до чужих сайтів.
Виділений сервер з віртуальними можливостями, який відається користувачам, з функціями фізичного управління встановленою операційною системою, надаються адміністраторські права, повний доступ, спеціальні айпі адреси та порти, зміни правил маршрутизації.
Окремо виділений сервер, де надається усе необхідне серверне обладнання. Зазвичай на таких серверах розміщують великі потужні веб контенти, які по технічним показникам, не можуть розташовуватися разом з іншими проектами.
Також існують послуги з обмеженого хостингу, під конкретні проекти: веб хостинг, поштовий, DNS хостинг, для ігрових серверів. Взагалі, найпоширенішим хостингом являється веб хостинг. Даний вид застосовують для розміщення веб сайтів, з подальшим доступом через World Wide Web. На сервері також може бути декілька окремих баз даних.
Користувач заповнює адресну стрічку у своєму браузері, та вводить доменне ім’я назвою сайту, тим самим відправляючи запит у вигляді протоколу, на DNS сервер, де зберігається вся інформація, котра належить до певного ресурсу. Якщо все проходить без помилок, то код запиту відповідає значенню 200, а коли сайт не працює, браузер повідомляє про помилку 404.