Багато власників сайтів на початку свого шляху стикаються з недобросовісними хостинговим компаніями. Іноді причиною відмови від послуг можуть послужити DDOS-атаки або часті збої в роботі серверів. І часто, почитавши відгуки людей і подивившись рейтинги, власник Інтернет-ресурсу вирішує змінити компанію, що займається хостингом сайтів. Але недостатньо просто придбати послуги хостингу компанії — потрібно ще перенести свій сайт в працездатному стані без втрати інформації. У цій статті буде розглянуто, як такий перенос можна виконати швидко і безпечно.
Загальний план переходу
Деякі хостери часто пропонують скористатися їх послугами з перенесення вашого ресурсу. Але далеко не всі здатні надати таку можливість. І до того ж, багато хто хоче освоїти основну інформацію про перенесення свого ресурсу на інші сервера. Основні етапи цього процесу описані нижче:
- вибрати компанію, послугами якої ви будете користуватися;
- ;підготувати інформацію і завантажити базу даних
- очистити старий хостинг;
- прив’язати доменне ім’я на новому хостингу;
- замінити DNS-адреси;
- завантажити на сервер підготовлені дані.
Серед провайдерів є практика пропозиції технічних доменів. Потрібні вони для того, щоб перевірити, як буде працювати копія сайту на новому місці. Техдомен ніяк не впливає на роботу старого Інтернет-ресурсу. І якщо трапиться таке, що була допущена помилка при перенесенні даних, це відіб’ється в роботі на технічному домені.
Копіювання даних зручніше виконувати за допомогою таких утиліт, як Total Commander. Першим кроком буде створення з’єднання з хостингом, а другим — копіювання всіх файлів.
Перенесення бази даних можна виконати з використанням інтерфейсу phpMyadmin, який можна знайти в панелі керування хостингу. Вибираємо потрібні файли в цьому інтерфейсі і відкриваємо вкладку «експорт». Надалі вам запропонують вибрати спосіб експорту і ті таблиці, які потрібно скопіювати на комп’ютер. Те, який спосіб експорту буде обраний, значення не має. Потрібно виділити всі таблиці. Також є спосіб здійснити експорт за допомогою протоколу SSH з використанням спеціальної команди.
Перенесення доменного імені та DNS-адреси
Один із кроків-це видалення домену на старому хостингу. Ця операція виконуються через панель управління сервером у вкладці «Домени». На наступному етапі слід перенести DNS-сервер на сайт реєстрації домену. Потрібно виконати вхід в свій аккаунт на сайті, на якому ви реєстрували домен, і змінити там DNS. Попередньо потрібно дізнатися DNS-сервера у нового провайдер. Заміна займе не більше доби.
Наступним дією потрібно зв’язати домен за допомогою панелі управління з новим хостингом. Тепер, прописавши домен в адресному рядку, ви будете бачити стандартне зображення хостингу, а після перенесення інформації — і свій сайт. Наступний етапом виступає вивантаження заздалегідь завантажених файлів на нове місце.
Завантаження даних на хостинг
Завантаження даних сайту виконується в панелі управління за допомогою файлового менеджера, який пропонують практично всі хостери. Детальніше розглянемо завантаження даних на новий хостинг.
Конфігураційні файли потрібно заздалегідь змінити відповідно до настройками провайдера. Потім потрібно створити архів з файлів на комп’ютері і завантажити їх на сервер з подальшою розпакуванням. У разі, якщо на сервері немає вбудованого архіватора, доведеться перенести кожен файл окремо. В такому випадку краще скористатися FTP-клієнт Filezilla або Total Commander, оскільки вони більш зручні у використанні, ніж файловий менеджер.
Завантаження бази даних відбувається у вкладці «Імпорт» за допомогою тих же інструментів, що і скачування. Також бажано зробити резервну копію всіх даних.
Найбільш поширені помилки при перенесенні
Часто після перенесення сайт працює неправильно або взагалі не працює. В основному це трапляється через втрату файлів при копіюванні зі старого хостингу. Але також існує ряд інших поширених помилок.
Причина того, що на сайті замість тексту відображаються незрозумілі символи, криється в неправильному виборі кодування баз даних. А найбільш вірогідними причинами того, що ресурс зовсім не працює на новому хостингу, може послужити залишений файл index.html або неправильно зазначені дані доступу. Зазвичай такі помилки вирішуються досить швидко за допомогою порад з боку технічної підтримки.
На закінчення можна сказати, що перенесення сайту на новий хостинг – це досить копітка робота. Однак при певних уміннях вона легко здійсненна. Якщо ви вивчіть необхідну інформацію перед переходом на більш якісний і дешевий хостинг, то ніяких проблем з перенесенням не виникне.