Акція AvaHost.UA
Як перевести сайт на HTTPS

Компанія Avahost.ua/ua надає безкоштовні SSl сертифікати для своїх клієнтів від компанії Comodo — лідера в даній сфері послуг. SSL сертифікат гарантує захист будь-якого сайту від злому, переданих даних.

Перш ніж переходити на HTTPS сайт необхідно підготувати. Спочатку потрібно перевірити посилання внутрішньої перелінковки. Посилання бувають двох видів, абсолютні і відносні. Наприклад https://www.avahost.ua/ua/o-kompanii/ — абсолютне посилання, / o-kompanii / — відносне посилання (відносні незалежно від домену). https://www.avahost.ua/ua/o-kompanii/ абсолютна, // o-kompanii / — відносна (відносні незалежно від протоколу). Потрібно використовувати посилання з другого прикладу, в якому виключається назву протоколу. Весь медіа контент сайту також необхідно перевести у відносні адреси, це ж стосується і зовнішніх скриптів.

Після того як SSL сертифікат встановлений, сайт потрібно налаштувати для того що б пошуковики сприймали сайт https як головний при пошуку. Необхідно указати директиву Host у файлі robots.txt Наприклад Host: https://www.avahost.ua/ua і встановити 301 редирект з http на https. Для цього в htaccess потрібно додати код:

RewriteEngine On
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.example.com/$1 [R, L]

Після налаштування сайту бажано повідомити пошуковим системам що у вас встановлений і налаштований SSL сертифікат. Робиться це в панелі для вебмайстрів як у Google так і у Yandex. Це потрібно зробити що б не втратити частину пошукового трафіку вашого сайту.

Тепер ви можете перевірити наявність https в адресному рядку браузера і переконається що всі дані вашого сайту і його користувачів гарантовано захищені.