Акція AvaHost.UA
Як створити власний веб-сайт

Вся інформація, яка є в Інтернеті зберігається на спеціальних серверах, які мають назву веб-сайти. Вся всесвітня мережа це безліч сайтів, які представляють собою набір веб-сторінок та пов’язані між собою.
На сьогодні створити сайт може кожен користувач Інтернету, для цього необхідно мати три основні складові:
1. Палке бажання, яке не повинно згаснути с часом.
2. Час на удосконалення та модерацію свого творіння.
3. Базові знання для здійснення задуманого.

В залежності від того, що власник бажає бачити на сайті, існує три основні види сайтів: статичні, динамічні, Flash-сайти.

1. Статичний сайт
Це найпростіший вид веб-сайту, зберігається в системі сервера, має текс, таблиці, малюнки. Статичний сайт створюється за допомогою мови гіпертекстової розмітки HTML щоб побудувати структуру або каркас сайту, а потім за допомогою CSS надається привабливий зовнішній вигляд, формуються елементи, в результаті суттєво зменшується розмір сторінок сайту. Статичні сайти мають, як правило пасивні веб-сторінки, але іноді і інтерактивні. Створення та редагування відбувається на стаціонарному ПК, а після завершення роботи отриманий матеріал завантажується зо мережі. Застосовуються редактори тексту типу Блокнот, візуальні редактори типу Microsoft FrontPage, Macromedia Dreamweaver.

2. Динамічний сайт
Створюється за допомогою скриптової мови програмування PHP, як правило, інтерактивні. Динамічний сайт формуються під час запиту користувача. Бувають двох видів:
— веб-сторінки генеруються з даних і зберігаються на сервері в базі даних. Формуються на основі компіляції модулів (модулі CGI), інтерпретації сценаріїв (скрипти Perl, ASP, JSP, PHP, Cold Fusion, Python).
— веб-сторінки генеруються в браузері користувача. Застосовуються мови сценаріїв javascript, Java-аплети, VBScript, технологія ActiveX.

3. Flash-сайти
Це інтерактивні сайти, які створюється в Macromedia Flash призначена створювати векторні графічні додатки. За допомогою Flash створюються повноцінні сторінки-ролики для Web. Але для завантаження потрібно багато часу, оскільки ролик розбивається на частини. Доцільніше застосовувати Flash як елемент дизайну HTML-документа, заставок, банерів.
Недоліки:
— велика вага;
— висока вартість розробки веб-сайту;
— погано індексуються в пошукових системах.

В залежності від контенту майбутнього веб-сайту можна обирати ту чи іншу програму, а в загалі, щоб сайт мав багато відвідувачів та приносив прибуток, треба поєднувати всі вказані технології и мови програмування, тоді сайт буде виглядати органічно та повноцінно.