Думка про створення власного веб-сайту інколи відвідує ледве не кожного інтернет-користувача. І якщо вона стала для вас занадто нав’язливою, і ви все ж таки вирішили створити сайт, але не знаєте, з чого почати, то ця інструкція створена для вас.
Якщо театр починається з вішалки, то інтернет-сайт починається з хостингу.
Хостинг — це певний обсяг пам’яті на мережевому комп’ютері. На ньому буде розміщено сам сайт. Перед тим, як заплатити за хостинг або орендувати безкоштовний, переконаєтесь в наступному:
1) Хостинг підтримує PHP 5.2, а краще — 5.3. Цими мовами програмування пишеться більшість сайтів.
2) Є підтримка MySQL і бажано (але не обов’язково) — phpMyAdmin. Що це таке і навіщо воно стане нам в пригоді — дізнаєтеся далі, коли мова зайде про CMS.
3) Чи влаштовують вас обмеження по графіку (якщо вони є).
Якщо ви не хочете сплачувати за хостинг і шукаєте безкоштовні пропозиції, уважно ознайомтесь з умовами розміщення реклами. Думаю, для вас не буде прийнятним, якщо рекламний банер затулятиме весь зміст головної сторінки.
Якщо реклама вас не влаштує теж, можете пошукати безкоштовний хостинг без реклами, але все це без гарантій функціонування.
З хостингом розібрались. Тепер ви вже можете розмістити в мережі готовий сайт. Але лишається питання: як його там знайти? Ідемо купувати домен. Що то є таке? Це унікальна адреса вашого сайту, на кшталт mysite.com. Думаю, додаткових пояснень не потребує. Намагайтеся замовляти домени у офіційних реєстраторів — дешевше і надійніше. Домен можна орендувати строком на 1 або 10 (а в деяких непопулярних випадках — на 100) років.
У багатьох людей, котрі вже стикались з розробкою простих сайтів, часто виникає питання: що саме реєструвати першим? Різниці ніякої. Проте на просторах Інтернету можна знайти провайдерів, котрі пропонують домен в подарунок до платного хостингу або навпаки. Такими пропозиціями варто користуватись. Безкоштовний домен наразі існує лише один: pp.ua
Ми пропонуємо реєстрацію домену безкоштовно, для клієнтів, які купують і хостинг.
CMS (content management system), а в перекладі з англійської — система керування контентом — це програма, котра контролюватиме сам сайт і спрощуватиме його наповнення сторінками, графікою і текстом. Якщо ви вже розібрались, для чого саме вам потрібен сайт, то можете перейти до вибору CMS. Існують 4 найпоширеніших системи:
• WordPress — ідеально підходить для створення блогів, новинних сайтів та стрічок.
• Joomla! — багатофункціональна CMS з високою гнучкістю. Підійде для корпоративного сайту, інтернет-магазину. Але вона значно складніша в порівнянні з WordPress.
• Drupal — більш простий, зрозумілий і сучасний аналог Joomla!
• DataLife Engine — менш якісна і функціональна платформа, ніж Joomla!, але і більш складна у розумінні. До того ж, платна.
Якщо ви новачок в веб-розробці, однозначно рекомендую вчитися на WordPress. А якщо вже маєте якийсь досвід — відкривайте безмежний простори інтернету з Drupal. Щасливо дороги в WorldWideWeb!