Акція AvaHost.UA
Як вибрати якісного хостинг-провайдера?

Вибрати якісний хостинг для майбутнього сайту – це те ж саме, що закласти надійний фундамент для дому. Якщо з ним все добре, то на нього ніхто не звертає увагу, але як тільки з хостингом виникає проблема, вона відразу стає на перший план. Саме тому, якщо цікавий і корисний сайт планує стати ще й популярним — особливу увагу слід звернути на вибір хостингу, і без сумніву, віддати перевагу авторитетній і надійній компанії.

Критерії вибору хостингу

Аналізуючи ринок пропозиції, важко не помітити, що багато невеликих компаній пропонують хостинг по дуже низьких цінах, або й взагалі безкоштовно. Чому не варто користуватись послугами таких провайдерів?

По-перше, у безкоштовних провайдерів немає ніяких зобов’язань перед клієнтом, і якщо виникнуть якісь проблеми, то вирішувати їх ніхто не буде поспішати. По-друге, можливості і стабільність роботи безкоштовного хостингу в декілька разів нижча ніж у платних, це і не дивно – адже кінцева ціль таких провайдерів примусити вас заплатити за додаткові платні послуги. По-третє, технічна підтримка у таких провайдерів зазвичай взагалі відсутня. Саме тому про безкоштовні послуги, з самого початку, слід взагалі забути.

Існує декілька критеріїв вибору, якими слід керуватися обираючи хостинг для свого сайту серед великої кількості компаній:
— Надійність (стабільність роботи, доступність, стійкість до відмов, uptime)
— Швидкість (швидкість роботи обладнання і каналу, яка позначається на завантаженні)
— Підтримка (професіоналізм працівників підтримки, оперативність і орієнтація роботи на клієнтів)
— Відношення ціни і якості (цей показник є більш загальним, і характеризує зазвичай адекватність вартості даної послуги враховуючи її якість)

Якому хостингу віддати перевагу?

Щоб зрозуміти ким являється ваш майбутній провайдер – організацією чи приватною особою, варто звернути увагу на наступні нюанси:
1. Наявність на його сайті номеру стаціонарного телефону, реквізитів організації, поштової адреси, адреси офісу та інших даних.
2. Наявність копії ліцензії або її номеру
3. Можливість сплатити послуги безпосередньо на розрахунковий рахунок фірми
4. Наявність тексту договору-оферти

Якщо перераховані вище пункти відсутні або присутні частково, то швидше за все перед вами приватна особа, і довіряти такій компанії розміщення свого сайту не варто.

І під кінець, якщо ви вирішили зупинити свій вибір на конкретній компанії, то не поспішайте оплачувати відразу велику суму за довгий період. У будь-якому випадку, вартість одного місяця послуг – сума не велика, і втратити її буде не так шкода. Одного місяця буде цілком достатньо, щоб зорієнтуватись у роботі хостингу і зробити свої висновки, а інколи достатньо і декількох днів. Деякі компанії, до-речі, пропонують безкоштовний тестовий період, за який цілком можна оцінити їхню роботу.