Акція AvaHost.UA
Як відбувається реєстрація домену?

Процедура реєстрації доменного імені, як правило, здійснюється одночасно з купівлею хостингу. Зарезервувати ім’я для нового сайту можна тільки через організацію, акредитовану ICANN або Координаційним центром національного домену (для зон .RU, .SU .РФ), і має відповідну ліцензію. При цьому відомості про нового власника вносяться зміни до Загального реєстру доменних імен і кореневі DNS-сервери. Як відбувається цей процес і скільки часу займає реєстрація доменів?

Заповнення анкети

Для реєстрації домену власник сайту повинен заповнити форму, вказавши основні дані про себе (ПІБ, номер паспорта, дату народження, адресу прописки) і бажану назву сайту. Якщо ресурс належить юридичній особі, також необхідно вказати відомості про організацію:

  • повне найменування, що міститься в установчих документах і базі даних ЕГРЮЛ;
  • ідентифікаційний номер;
  • юридична адреса.

Також необхідно надати реєстратору контактний номер телефону та email, до якого буде прив’язана доменне ім’я. При заповненні анкети важливо вказувати тільки достовірні відомості. Заявка буде розглянута тільки в тому випадку, якщо вказаний вам домен відповідає ряду вимог. Довжина назви сайту може становити від 3 до 63 символів. При цьому домен не повинен містити сторонніх символів, крім цифр, букв (в залежності від зони використовуються латиниця або кирилиця) і дефіс.

Перевірка та реєстрація домену

Отримавши заявку, реєстратор перевіряє коректність заповнення всіх полів, а потім перевіряє вказаний домен через базу даних Whois, щоб упевнитися в тому, що це ім’я не використовується кимсь іншим. Якщо воно вільне, статус домену змінюється на «REGISTERED, NOT DELEGATED» («Зареєстрований, не делегований»). Зазвичай ця процедура займає всього кілька хвилин, після чого доменне ім’я вважається зарезервованим і вже не може бути оформлена на іншу фізичну або юридичну особу.

Делегування

< P>наступний етап передбачає внесення до Реєстру відомостей про NS-сервери, до яких буде прив’язаний домен. При цьому контроль над ним переходить до провайдера, що надає вам послуги хостингу. В більшості випадків цей процес займає близько 20-30 хвилин, після чого статус імені сайту змінюється на « REGISTERED, DELEGATED» («Зареєстрований і делегований»). Всі зміни відображаються в базі даних Whois.

оновлення кешу DNS-серверів< / h2>

Якщо до домену зверталися до того, як він був зареєстрований і оплачений, на DNS-серверах інтернет-провайдера зберігається інформація про негативну відповідь. До тих пір, поки файли кешу не будуть оновлені, при спробі звернення до доменного імені буде виникати повідомлення про помилку, яке попереджає про те, що сайт з вказаною назвою не існує. В цьому разі залишається тільки чекати – в більшості випадків скидання кешу відбувається 1 раз на добу, після чого ви зможете підключити використовувати доменне ім’я.

підтвердження< / h2>

відповідно до вимог ICANN при реєстрації доменів в міжнародних зонах і внесення змін до бази даних Whois потрібне підтвердження по email. Відповідне повідомлення з посиланням відправляється на адресу електронної пошти, вказану в заявці.

Перенесення домену

переделегування доменного імені (тобто, прив’язка існуючої назви до іншої хостингу), передбачає відправку відповідної заявки на внесення змін до списку NS-серверів. Сама ця процедура займає не більше 30 хвилин, однак після цього додатково може знадобитися до 2-3 днів, перш ніж відбудеться оновлення кешу на DNS-серверах всіх провайдерів, користувачі яких зверталися до сайту. Частота оновлення кешованих записів залежить від налаштувань NS-серверів. Зокрема, параметр TTL (Time To Live) вказує, протягом якого періоду часу після попереднього звернення інформація про домен зберігає актуальність. Тобто, якщо значення TTL становить 84 600 секунд, відповідні записи будуть оновлені протягом доби. Орієнтуючись на цей параметр, DNS-сервера визначають алгоритм дій: запросити нову інформацію про домен у відповідь на користувальницький запит або відобразити ту, яка на даний момент збережена в кеші.