Акція AvaHost.UA




Як визначити якість хостингу?

Сьогодні реальне життя тісно пов’язане з віртуальною. Багато користувачів мережі відкривають на її просторах свої сайти. Це можуть бути корпоративні ресурси, Інтернет-магазини, рекламні сайти і безліч інших корисних джерел інформації. Для розміщення інформації на сервері використовують хостинг. Ці послуги надають провайдери, які надають потужності і дисковий простір на сервері в мережі.

Зазвичай, в пакет послуг входить хостинг, конструктор сайтів. Головне завдання користувачів – визначити, наскільки якісними є послуги хостингу сайтів, які надає провайдер і наскільки вона відповідає пропонованим вимогам.

Параметри хостингу

Щоб визначити, наскільки якісним є хостинг сайтів, необхідно спочатку звернути увагу на кілька параметрів. Мета – визначити, чи задовольняє він потреби, обумовлені початковими завданнями сайту.

Одне з головних критеріїв оцінки хостингу – операційна система, яка використовується для розміщення інформації на сервері. Від цього залежить, чи буде підтримуватися потрібне ПЗ, для функціональності різних сервісів.

Обов’язково, при оцінці якості хостингу аналізується, які технології пропонує провайдер при наданні простору на сервері. Підтримує хостинг PHP, MySQLl, Zend Optimizer та інші скрипти і бази даних.

Залежно від мети створення сайту, потрібно визначитися з системою управління контентом сайту. Найбільш затребувані зараз:

  • WordPress — ця CMS з відкритим вихідним кодом, застосовується для управління різним контентом – від інформаційних ресурсів, блогів до інтернет-магазинів;
  • Joomla – всесвітньо популярна система керування, що використовується для управління, як невеликими домашніми сторінками, так і веб-сайтами зі складною внутрішньою структурою;
  • Drupal — крім управління контентом, ця CMS може використовуватися як основа для сайту, використовує в якості зберігання даних реляційні бази, такі як MySQL, PostgreSQL;
  • «1С-Бітрікс» — творець цієї CMS – однойменна російська компанія;
  • OpenCart — ідеальний варіант для управління сайтом інтернет-магазину, де складна структура, безліч сторінок, вказані різні способи доставки і т.п.

Важливим параметром є графічний інтерфейс панелі управління. Це визначає, чи зручно працювати з самим сервером і сайтом.

Також потрібно визначити, чи можливий доступ до сайту через FTP. Якщо знадобитися скопіювати папки на сервері, видалити їх або відредагувати, ця функція необхідна для хостингу.

Після того, як користувач хостингу визначився з технологіями, скриптовими мовами і управлінням сайтом, важливо дізнатися, скільки місця на сервері надає провайдер і швидкість обміну даних.

Часто хостинг-провайдери можуть запропонувати необмежений обсяг на віртуальному диску, але для більшості власників сайтів і веб-ресурсів такий простір не потрібно. Але варто пам’ятати, що більший об’єм оперативної пам’яті –RAM – забезпечує більш швидку обробку даних, пропускну здатність, завантаження сторінок і відгуку сервера.

Кількість поштових акаунтів ( не менше 5), і обсяг наданого простору на диску – параметр, що визначає можливість налаштування поштового сервісу.

Якісну роботу хостингу можна визначити, наскільки він безпечний у використанні. Для цього необхідно проаналізувати, як йдуть справи із захистом сервера від DDoS-атак, а поштових сервісів від вірусів, спаму і рекламної розсилки.

Для нормального функціонування сайту, необхідна цілодобова технічна підтримка. Можуть трапитися збої в роботі хостингу, і для відновлення працездатності ресурсу, можливо знадобитися допомога веб-фахівців компанії-провайдера. Кваліфікована підтримка повинна бути гнучкою, надаватися кожен день і в цілодобовому режимі.

Ну і один з визначальних факторів – доменне ім’я. Адреса сайту складається з двох частин-доменного імені та доменної зони. Якісний хостинг надає можливість вибрати не тільки унікальне доменне ім’я для сайту, але і вибрати користувачеві доменну зону, в якій буде розташовуватися сайт.